Vážené kolegyne a kolegovia, vážení študenti,

dňa 19. februára 2025 o 12:00 hod. sa v miestnosti AE 202 uskutoční výberová prednáška v spolupráci s Gdańsk University of Technology.
 Program prednášky bude:
  • The overview of structural mechanics by SOFiSTiK application
  • Free discussion about Civil Engineering

Tešíme sa na Vašu účasť!

PrednaskaGdansk

Dekan Stavebnej fakulty UNIZA oznamuje, že dňa 11. februára 2025 o 09:00 hod., sa v zasadacej miestnosti dekana AE307 uskutoční dizertačná skúška a obhajoba projektu dizertačnej práce Ing. Jakuba Mečára, študenta externej formy doktorandského štúdia, v študijnom programe teória a konštrukcie inžinierskych stavieb, v študijnom odbore stavebníctvo.

Dizertačná skúška ako aj obhajoba projektu dizertačnej práce je verejnosti prístupná.

V dňoch 6.-7. februára sa uskutoční 15. medzinárodná konferencia GEOSYNTETIKA 2025. Konferencia sa bude konať pod záštitou rektora Žilinskej univerzity v Žiline prof. Ing. Jána Čelka, CSc., predsedu Slovenskej pobočky IGS Ing. Radovana Baslíka, CSc., predsedu Slovenskej odbornej sekcie SKSI Ing. Jána Tomka a prezidenta Zväzu stavebných podnikateľov Ing. Pavla Kováčika, PhD., MBA.

Na konferencii Geosyntetika 2025 vystúpia poprední odborníci z univerzít, výskumných ústavov, projekčných kancelárií, stavebných firiem, obchodných a poradenských spoločností a ostatných inštitúcií štátnej správy zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Prezentované budú najnovšie poznatky z využívania geosyntetických výrobkov v dopravnom staviteľstve.
Cieľom je výmena skúseností v oblasti návrhu, aplikácie a testovania geosyntetických materiálov. Zároveň budú účastníci konferencie oboznámení s najnovšími poznatkami z oblasti legislatívy a normotvornej činnosti, výskumu a vývoja, vzdelávania a využívania nových technológií.

Tematické okruhy konferencie:
1) Projekty stavieb s využitím geosyntetických materiálov
2) Nové geosyntetické výrobky a materiály, ich vlastnosti a použitie v praxi
3) Stav technických predpisov a pripravované nové štandardy pre oblasť geosyntetiky
4) Skúsenosti z realizovaných stavieb s použitím geosyntetiky
5) Kvalitatívne požiadavky pri prácach s geosyntetikou, manažment kvality dopravných a environmentálnych stavieb
6) Výsledky výskumu a vývoja v oblasti geosyntetiky, vzdelávania odborníkov a študentov

Časový harmonogram:
Registrácia účastníkov a úhrada vložného do 31.01.2025
Zaslanie príspevku do 31.01.2025

Podujatie je súčasťou programu odborného vzdelávania autorizovaných inžinierov.

Garanti konferencie:

prof. Ing. Marián Drusa, PhD.

prof. Ing. Libor Ižvolt, PhD.

Tešíme sa na Vašu účasť.

Previous Next

V dňoch 2. - 3. 10. 2024 sa na Žilinskej univerzite v Žiline konala 12. medzinárodná konferencia DIM 2024 Dopravná infraštruktúra v mestách s podtitulom Smart riešenia.  Konferenciu ako tradične organizovala Stavebná fakultaKatedra cestného a environmentálneho inžinierstva, spolu so Slovenskou cestnou spoločnosťou a Centrom dopravního výzkumu, v.v.i. pod záštitou rektora Žilinskej univerzity prof. Ing. Jána Čelka, CSc., predsedu Združenia miest a obcí Slovenska doc. PaeDr. Jozefa Božíka, PhD., predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Ing. Eriky Jurinovej a primátora mesta Žilina Mgr. Petra Fiabáne. Na slávnostnom otvorení konferencie sa účastníkom prihovorili garanti konferencie (za ZMOS podpredseda  Mgr. Branislav Tréger, PhD.) a tiež štátny tajomník MD SR Ing. Igor Choma, ktorý prijal pozvanie na konferenciu.

Hlavným cieľom konferencie bolo prediskutovať aktuálne dopravné problémy miest a obcí a ich možné zlepšenie s dôrazom na možnosti inteligentných riešení. Organizátori zmenili zaužívanú koncepciu priebehu konferencie a doplnili rokovanie o diskusné bloky, ktoré sa stretli s veľkým záujmom účastníkov.  V prvom diskusnom paneli po otvorení konferencie sa okrem vyššie uvedených hostí zúčastnili aj prvá námestníčka primátora Bratislavy Ing. Tatiana Kratochvílová a prezident ZSPS Ing. Pavol Kováčik, PhD. Diskusné bloky, ktoré sa konali druhý deň konferencie sa venovali novej norme na projektovanie miestnych ciest, senzorickým sieťam a na záver parkovacej politike.

Konferencia privítala 170 účastníkov a niekoľko desiatok študentov Žilinskej univerzity. Zúčastnili sa zástupcovia 24 samospráv, 23 firiem, 3 samosprávnych krajov, 3 ministerstiev, 6 univerzít, SHMÚ a iných.

Úspešný priebeh konferencie zabezpečili organizátori aj vďaka podpore firiem z praxe, preto chcem aj touto cestou poďakovať hlavným partnerom – Valbek SK, spol. s r. o.IS - Industry Solutions, a.s., partnerom Inovačné centrum INOVIAALAM s.r.o.IoMobility Solutions s.r.o.DAQE Slovakia, s.r.o.INSET s.r.o.EMcard, a. s.TransData s.r.o.ParkDots s.r.o.EasyparkSlovenský hydrometeorologický ústavPopulair a mediálnym partnerom Silniční obzorPozor, zákruta!MAGAZÍNVeda na dosah.

 

 

Strana 1 z 23

© 2019 Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina