Mobilita- učiteľ, zamestnanec

Aktuálny oznam-25.5.2023

Dovoľujeme si Vás informovať o možnosti podať si prihlášku  v rámci programu Erasmus+ na školský rok 2023/2024.
MOBILITA UČITEĽA 
1. za účelom Výučby
2. mobilita kombinovaná, špecifická za účelom výučby a školenia

MOBILITA zamestnancov/ŠKOLENIE
1. Aktivity zamestnancov v rámci školenia môžu byť rôzne: školenia, študijná návšteva, spoločná práca, praktická príprava a pod.
Účasť na konferenciách nie je povolená!

Mobilitu je možné realizovať na vysokých školách, univerzitách, prípadne iných inštitúciách na základe potvrdeného pracovného programu.

Prihlášku a potvrdený Pracovný program /akceptujeme aj kópie/ v slovenskom, alebo anglickom jazyku /Mobility Agreement/ predložte:  koordinátorovi Erasmus + mobilít- Zuzane Pudikovej, AE 205. Fakultný termín na podávanie prihlášok spolu s potvrdeným programom je  najneskôr do 4.7.2023.

Potvrdenie o mobilite- učiteľ, administratíva

Pre absolvovanie mobilita - stáž nie je potrebná Bilaterálna zmluva

Interné pravidlá - Mobilita učiteľov-  výučba, výučba a školenie

Interné pravidlá - Mobilita zamestnancov- aktivita školenie

Pridelenie grantov mobilita administratíva

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et.

Čo je to mobilita

 Mobilita je možnosť zúčastniť sa výučby, alebo školenia v partnerskej inštitúcii.

Výučba je možnosť vyučovať vysokoškolským pedagógom na partnerskej vysokej škole alebo vysoká škola môže pozvať pracovníkov z partnerského podniku v zahraničí, aby vyučovali na vysokej škole a odovzdal praktické skúsenosti študentom.

Školenie je určené pre pedagogických a nepedagogických zamestnancov UNIZA, ktorí môžu absolvovať stáž alebo školenie v podniku alebo na vysokej škole v zahraničí.

Pre koho je určená

Mobilita je určená pre pedagogických a nepedagogických zamestnancov UNIZA, ktorí sú zamestnaní na plný alebo čiastočný úväzok. Pedagogickí zamestnanci sa môžu zúčastniť výučby a školenia, nepedagogickí zamestnanci sa môžu zúčastniť školenia.

Mobility sa môžu zúčastniť aj pedagogickí a nepedagogickí zamestnanci UNIZA, ktorí sú zamestnaní na dohodu o vykonaní práce. Pedagogickí zamestnanci sa môžu zúčastniť výučby a školenia, nepedagogickí zamestnanci sa môžu zúčastniť školenia.

Mobilita je určená aj pre študentov doktorandského štúdia, ak sú zároveň zamestnancami UNIZA.

Podmienky jej získania

Podmienky výberu stanovia pracoviská univerzity. Zamestnanec predloží prihlášku na mobilitu a programu mobility potvrdený prijímajúcou inštitúciou v zahraničí na zahraničnom oddelení svojho pracoviska/riaditeľovi ústavu. Pracoviská univerzity uskutočnia výberové konanie a odporučia/zamietnu pridelenie grantu žiadateľovi. O pridelení grantu definitívne  rozhodne Rada Erasmus+ na UNIZA.

Mobilita VÝUČBA

  • Česká republika 4 dni/4 noci
  • Poľsko 6 dni/6 noci
  • ostatné krajiny 7 dní/7 nocí.

Mobilita ŠKOLENIE

  • Česká republika 3 dni/3 noci
  • ostatné krajiny 5 dní/5 nocí.

Výška cestovných nákladov

Kontakt SvF UNIZA

doc. Ing. Petra Bujňáková, PhD.
prodekanka pre rozvoj a zahraničné vzťahy 
miestnosť: AF 308
tel.: +421 41 513 56 99
e-mail: petra.bujnakova@uniza.sk

Mgr. Zuzana Pudiková
Erasmus+ administrátor SvF UNIZA
miestnosť: AE 205
tel.: +421 41 513 5801  
e-mail: zuzana.pudikova@uniza.sk

Zodpovedná osoba za obsah aktuálnej podstránky: Mgr. Zuzana Pudiková / tel.: +421 41 513 5801 / e-mail: zuzana.pudikova@uniza.sk

© 2019 Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina