30. Ročník medzinárodnej študentskej súťaže

Spoločnosť Xella organizuje súťaž s názvom Kláštor na pútnickej ceste na tému Kláštor, ubytovanie pre pútnikov a malý pivovar na pútnickej ceste Via Czechia centrálne v lokalite Panstvo rodu Rajských z Dubnice Vo Vilémove u Golčova Jeníkova.

Jedná sa o ideovú urbanistickú a architektonickú štúdiu, ktorej cieľom je podpora samostatnej tvorivej práce vysokoškolských študentov prostredníctvom súťažnej konfrontácie architektonických ideí a myšlienok. Príležitosť na zamyslenie, ako by teoreticky bolo možné zmeniť súčasnú nevzhľadnú plochu čiastočne neudržovaných hospodárskych budov panstva na významný, neobvyklý, zaujímavý a dôstojný súbor stavieb na pútnickej ceste Via Czechia centrálna, ktorý by vhodným spôsobom nadviazal na súčasný zámocký areál a oboru vo Viliamove.

Snmka obrazovky 2024 10 15 164916

Podrobnosti o súťaži nájdete TU, alebo na stránke Xella-súťaž.