Odborné exkurzie

Uplynulý týždeň naši študenti navštevovali zaujímavé stavby v rámci predmetu odborná exkurzia.

Odštartovali sme v pondelok na významnej dopravnej stavbe Železničný uzol Žilina. Študenti mohli vidieť rekonštrukciu železničných tratí, výstavbu mostných objektov, či pridružené cestné komunikácie a objekty.
Následne sme navštívili diaľnicu D1 s tunelom Višňové a privádzač Kysucké Nové Mesto.
V stredu sme boli pri výstavbe R2 Kriváň – Mýtna, čo je s celkovou dĺžkou viac ako 9 kilometrov jedna z najväčších stavieb na Slovensku.
Ďalší deň boli na programe exkurzie v Prefe Sučany a návšteva Múzea slovenskej dediny v Martine s prehliadkou drevostavieb.
Na záver sme navštívili tunel Ovčiarsko počas jeho úplnej uzávery z dôvodu pravidelnej údržby.