V spolupráci so spoločnosťou TSS GRADE, a.s. sme si pre Vás pripravili zaujímavú prednášku o Modernizácií železničnej trate v úseku Poprad – Lučivná.
Proces rekonštrukcie priblíži náš absolvent, výrobný riaditeľ TSS GRADE, a.s. Ing. Daniel Adamovský vo štvrtok 23.11.2023 od 8:30 v Aule 3.

Tešíme sa na Vašu účasť.
text, obrázok: M. Jančula

23.11.2023

Dňa 9.4.2024 sa na pôde Stavebná fakulta, Žilinská univerzita v Žiline uskutočnila odborná prednáška s názvom „Projekcia, výstavba a rekonštrukcie dopravných stavieb“.

Spoločnosť Doprastav, a.s. odprezentovala stavbu s názvom „Modernizácia železničnej trate Púchov-Žilina, úsek Púchov-Považská Teplá“, ktorá získala ocenenie stavba roka 2022, rovnako ako aj železničná stavba desaťročia 2012-2022.

Spoločnosť GJW Praha mala prezentáciu zameranú na nehodové udalosti na železnici a ich odstránenie.

Ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie prednášky.

21

Súťaž generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky - ŽSR, kde naši študenti inžinierskeho štúdia obsadili 1. a 3. miesto.

1. Patrik Pospíšek a

3. Claudia Rusňáková.

Ich úlohou bolo vypracovať krátky projekt, v ktorom odpovedali na otázky:

1. Čo by si v najbližšom čase realizoval na ŽSR, ak by si bol generálny riaditeľ ŽSR?
  2. Čo by si chcel zmeniť, ak by si mohol v rámci železničného sektoru urobiť zásadne a radikálne zmeny týkajúce sa celkového rozvoja železníc na Slovensku?

Našim študentom srdečne gratulujeme.

Obr 1

STRAHOS2024STRAHOS 2024
20. ročník, 2.-3.10.2024, Holiday Inn, Žilina

Strana 1 z 5