Mathematical Models for Teaching Three - Dimensional Geometry Using Virtual Reality – Math3DgeoVR project

Číslo projektu:  2021-1-PL01-KA220-HED-000030365

Math3DgeoVR

Zodpovedný riešiteľ: RNDr. Beatrix Bačová, PhD..

Koordinátor: Lodz University of Technology, OID číslo: E10209033

Partner: Žilinská univerzita v Žiline, OID číslo: E10208633

Priestorová predstavivosť je dôležitá pre pochopenie sveta okolo nás. Začína sa vyriešením puzzle, pokračuje usporiadaním nábytku v byte a siaha napríklad až po efektívne zbalenie kufra na dovolenku.

Tento projekt vytvára nový, inovatívny rozmer vyučovania geometrie a priestorového videnia s využitím virtuálnej reality (VR). Zdôrazňuje, že 3D simulácie majú neoceniteľný potenciál pre dosiahnutie kvalitných výsledkov vo vzdelávaní. Rôzne prístupy k riešeniu geometrického problému umožnia tak študentom lepšie ho pochopiť. Využívaním matematických vzťahov medzi objektmi predstavuje pridanú hodnotu pre študentov a učiteľov geometrie nielen pri jej učení, ale aj pri precvičovaní získaných vedomostíí.

Viac informácií o projekte tu

© 2019 Katedra stavebnej mechaniky a aplikovanej matematiky, Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina