Profil katedry

Katedra vychováva odborníkov v odbore Aplikovaná mechanika so zameraním na oblasť aplikovanej stavebnej mechaniky. Hlavný dôraz sa kladie na teoretickú analýzu, vývoj a tvorbu výpočtových modelov stavebných konštrukcií ich riešenie modernými výpočtovými metódami a experimentálnu analýzu týchto konštrukcií pri aplikácií progresívnych diagnostických metód. Súčasne participuje na výchove odborníkov aj v iných študijných programoch formou výučby teoretických základov konštrukcií pozemného aj dopravného staviteľstva a nevyhnutného matematického základu pre každého úspešne skončeného absolventa využiteľného v praxi. Katedra zabezpečuje výučbu teoretických predmetov pre všetky študijné programy a vo všetkých stupňoch štúdia na Stavebnej fakulte ŽU v Žiline.

Kvalitný  teoretický základ dáva výborné predpoklady  pre  ďalšie  štúdium našich študentov, ako aj uplatnenie absolventov Stavebnej fakulty ŽU v Žiline vo výskume a v praxi.

 • Publikačná činnosť pracovníkov katedry prezentuje výsledky ich teoretického a experimentálneho výskumu v oblasti statických a najmä dynamických úloh týkajúcich sa stavebných konštrukcií, ich nosných prvkov a kontinua, v oblasti aplikovanej matematiky, diferenciálnych rovníc, komutatívnej algebry a geometrie.
 • Spolupráca katedry s praxou predstavuje riešenia unikátnych a špecifických rozvojových úloh a problematiky rezortov dopravy a stavebníctva ako jedno z mála výskumných a odborných pracovísk na Slovensku. 

Aktuality

 • Kurz matematiky a deskriptívnej geometrie

  Je v prvom rade určený študentom Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline. 

  Miesto konania: AF3A4 (Aula 4) v hlavnej budove Žilinskej  univerzity v Žiline

  Termín:                                         od 06. až 10. septembra 2021 

  Registrácia účastníkov:           06. septembra 2021 od  8.00 do 9.00 v AF3A4 (Aula 4)

  Slúži na doplnenie a prehĺbenie vedomostí z matematiky a deskriptívnej geometrie. Kurz matematiky a deskriptívnej geometrie je nepovinný a je organizovaný nad rámec riadneho štúdia. Kurz obsahuje zhrnutie učiva zo stredných škôl, ktorého znalosť je nevyhnutná k úspešnému štúdiu na SvF UNIZA.

  Náklady na kurz sú hradené z poplatku, ktorý platia účastníci. Účastníci môžu byť ubytovaní v internátoch Žilinskej univerzity v Žiline, v priestoroch, kde budú ubytovaní aj počas štúdia. Účastníci sa môžu stravovať v stravovacích zariadeniach Žilinskej univerzity v Žiline.

  Účastnícky poplatok : 50 Eur

  Prihlášky treba poslať do 05. septembra 2020 na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (s označením predmetu ‚KURZ M‘) alebo na adresu:

                                              Katedra stavebnej mechaniky a aplikovanej matematiky

                                              Stavebná fakulta, Žilinská univerzita v Žiline

                                              Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina (s označením na obálke ‚KURZ M‘)

                                              

   
 • Doplnkový kurz Matematika 2

  Je určený študentom Stavebnej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline a je každý štvrtok od 16.00 hod. do 18.00 hod. v miestnosti AE 202 počas zimného semestra akademického roka 2019/2020.

   
 • Medzinárodný seminár

  Katedra Stavebnej mechaniky a aplikovanej matematiky je spoluorganizátorom medzinárodného seminára Vedecko - pedagogické aspekty stavebnej mechaniky, ktorý sa bude konať v dňoch 11.-13. november 2019 v Kežmarku v hoteli Hviezdoslav.

   

   

Kalendár

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
studovat-na-uniza2019-2020.png
© 2019 Katedra stavebnej mechaniky a aplikovanej matematiky, Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina