Spolupráca pri teoreticko-experimentálnej analýze mostného objektu v km 145,954 trate Košice – Žilina, koľaj č. 1 a koľaj č. 2.

Typ projektu: Úloha VaV pre ŽSR – Výskumný a vývojový ústav železníc

Zodpovedný riešiteľ: doc. Ing. Jaroslav Odrobiňák, PhD.

Trvanie projektu: august 2020 – december 2020

Predmetom výskumu bo teoreticko-experimentálny výskum skutočného pôsobenia mostného objektu. V rámci výskumu katedra poskytne poradenskú a konzultačná činnosť pri analýze objektu. Ďalej sa pripravia, zrealizujú a vyhodnotia cielené experimentálne merania, ktoré prebehnú v rámci statickej a dynamickej zaťažovacej skúšky mostného objektu. Po skonštruovaní numerických modelov a ich evaluácie sa stanoví zaťažiteľnosť a prechodnosť mosta, rovnako tak aj zvyšková životnosť mostného objektu.

© 2019 Katedra stavebných konštrukcií a mostov, Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina