Ján Čelko

JCProf. Ing. Ján Čelko, CSc.

Funkcia: pedagogický pracovník
Miestnosť: AE 026
Telefón: 041/513 5100
Adresa: Univerzitná 8215/1, 010 26  Žilina

Prof. Ing. Ján Čelko, CSc. sa venuje v pedagogickej činnosti dvom základným oblastiam: dopravnému inžinierstvu a plánovaniu a modelovaniu dopravnej infraštruktúry; a diagnostike vozoviek. Jeho vedecko-výskumná a expertízna činnosť je zameraná na problematiku modelovania dopravných vzťahov, dopravné analýzy, bezpečnostné audity a tiež na oblasť diagnostických metód v cestnom staviteľstve.

Je zodpovedným riešiteľom a riešiteľom domácich i zahraničných projektov rôznych grantových schém. Vo svojej vedeckej škole viedol 21 doktorandov, z toho doteraz 11 úspešne ukončilo štúdium.

Reprezentuje SR v organizácii FEHRL (Federation of European Highway Research Laboratories) ako člen General Assembly; vo World Road Association  (PIARC) v TC C2 Design and operations of safer road infrastructure.

Výber publikácií:

• Čelko, J. – Ďurčanská, D. – Drličiak, M. – Kociánová, A. – Mateček, Ľ. – Sitányiová, D. – Řezáč, M.: Dopravné plánovanie. Vysokoškolská učebnica. EDIS – Vydavateľské centrum Žilinskej univerzity, 12/2015. ISBN 978-80-554-1112-5.
  • Čelko, J. a kol.: Povrchové vlastnosti vozoviek. EDIS – Vydavateľské centrum Žilinskej univerzity, Žilina 2000. Vedecká monografia. ISBN 80-7100-774-9.
  • Ján Čelko [et al.]. Innovative transport solutions to optimize access and mobility: Slovak republic - national report [Inovatívne dopravné riešenia na optimalizáciu dostupnosti a mobility: národná správa - Slovenská republika] In: Connecting Cultures, Enabling Economies [electronic]: 26th World Road Congress. - 1. vyd. - Paríž: World Road Association, 2019.
  • Ján Čelko [et al.]. Prediction of development of asphalt pavement ruts [Predikácia vývoja priečnej nerovnosti asfaltových vozoviek]. In: ICTI 2014 : Sustainability, eco-efficiency and conservation in transportation infrastructure asset management : 3rd International Conference on Transportation Infrastructure : Pisa, Italy April 22-25, 2014. - London: Taylor and Francis Group, 2014. - ISBN 978-1-138-00147-3.
  • Ján Čelko, Matúš Kováč, Peter Kotek. Analysis of the pavement surface texture by 3D scanner [Analýza textúry povrchu vozovky pomocou 3D skenera] / In: Transportation research procedia [elektronický zdroj]. - ISSN 2352-1465. - Vol. 14 (2016).
  • Drličiak, Marek; Čelko, Ján; Cingel, Michal; Jandačka, Dušan – Traffic volumes as a modal split parameter. In: Sustainability [elektronický dokument] – Bazilej (Švajčiarsko): Multidisciplinary Digital Publishing Institute. – ISSN (online) 2071-1050. – Roč. 12, č. 24 (2020).
  • Čelko J. - Decký M. - Kováč M.: An analyze of vehicle - road surface interaction for classification of IRI in frame of Slovak PMS. Maintenance and Reliabity Nr1(41)/2009. ISSN 1507-2711.
  • Drličiak, M. - Čelko, J.: Implementation of transport data in to the transport forecasting in Slovakia. Transportation Research Procedia, Volume 14C, 2016.
  • Jan Celko - Matus Kovac - Kristina Huszarova: Influence of selected vehicle maneuvers on reduction of the urban roads capacity. [Vplyv vybraných manévrov vozidiel na zníženie kapacity miestnych komunikácií. In: Communications = Komunikácie : Scientific letters of the University of Žilina. - ISSN 1335-4205. - Roč. 21, č. 4 (2019),
  • Čelko, J. – Komačka, J.: Increasing the safety depend on bad layout parameters [Nárast bezpečnosti vplyvom parametrov smerového vedenia] In: Catalogue of case studies on man-road interaction : Road safety improvements relevant to Vulnerable Road Users, Human Factors and Low- and Middle-Income Coutries. - France: World Road Association (PIARC). - ISBN 978-2-84060-604-8. - (2019).
© 2024 Katedra cestného a environmentálneho inžinierstva, Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina