Transport infrastructure in cities
10th INTERNACIONAL CONFERENCE

GARANT KONFERENCIE

Čelko Ján, prof. Ing. CSc. – Žilinská univerzita v Žiline, SK

Prof. Ing. Ján Čelko, CSc. pôsobí ako vysokoškolský profesor na Žilinskej univerzite v Žiline na Katedre cestného staviteľstva Stavebnej fakulty.

Jeho pedagogická, vedecko-výskumná a expertízna činnosť je zameraná na dve základné oblasti:

• dopravné plánovanie a dopravné inžinierstvo;
  • diagnostika povrchových vlastností vozoviek.

Je autorom 3 vedeckých monografií, 7 vysokoškolských učebníc, cca 45 vedeckých prác v zahraničných a 80 v domácich časopisoch a zborníkoch, viac ako 20 realizovaných projektov a metodík.

Je zodpovedným riešiteľom a riešiteľom viacerých projektov rámcových programov EÚ a ďalších zahraničných a domácich grantových schém. Vo svojej vedeckej škole viedol 19 doktorandov, z toho doteraz 11 úspešne ukončilo štúdium.

V rámci zahraničných aktivít je zástupcom Slovenska v organizácii FEHRL (Federation of European Highway Research Laboratories) ako člen General Assembly; je členom World Road Association  (PIARC) za Slovenskú republiku v Technical Committee C2 Design and operations of safer road infrastructure. Absolvoval zahraničné pobyty v ZSSR, Holandsku, Fínsku, Portugalsku, Anglicku.

Na Slovensku je členom poradných orgánov, podpredsedom Slovenskej cestnej spoločnosti, autorizovaným stavebným inžinierom SKSI pre odbor Inžinierske stavby – Dopravné stavby, auditorom bezpečnosti cestných komunikácií, vykonáva expertíznu činnosť v oblasti cestného staviteľstva.

K najvýznamnejším úlohám posledných rokov pre prax, v ktorých bol zodpovedným riešiteľom patria:

• Územný generel dopravy mesta Žilina,
  • Územný generel dopravy mesta Martin,
  • Plán udržateľnej mobility mesta Žilina,
  • Stratégia udržateľného rozvoja dopravy a mobility Žilinského samosprávneho kraja (v riešení).

Rozvoj verejnej dopravy ako nástroj pre zvýšenie mobility v maďarsko-slovenskom pohraničnom regióne, Dopravný model diaľnice D3 Žilina, Strážov – št. hr. SR/PR, pre úsek D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno pre účely CBA a ďalšie.

Počas svojho pôsobenia na Žilinskej univerzite zastával funkciu dekana Stavebnej fakulty, prorektora ŽU pre vedu a výskum a v súčasnosti pôsobí ako vedúci Katedry cestného staviteľstva.

| Contact Us | ©2006 Juri