Projekty riešené na katedre

Názov Doba riešenia Grantová schéma Typ projektu Zodpovedný riešiteľ
ADVANCE - Schéma auditu a certifikácie na zvýšenie kvality plánov udržateľnej mobility v mestách 2011 - 2014 Inteligentná energia Európa Medzinárodný výskumný projekt doc. Mgr. Dana Sitányiová, PhD.
ENDURANCE - Založenie európskej siete podporujúcej národné siete pre trvalo udržateľnú mobilitu 2013 - 2015 Inteligentná energia Európa Medzinárodný výskumný projekt doc. Mgr. Dana Sitányiová, PhD.
PARAGEO - Partnerstvo proti geohazardom 2015 - 2016 EEA/EHP Inštitucionálna spolupráca medzi vysokými školami Medzinárodný výskumný a vzdelávací projekt doc. Mgr. Dana Sitányiová, PhD.
RUMOBIL - Vplyv demografickcých zmien na mobilitu vo vidieckych oblastiach Európy 2016 - 2019 Interreg Stredná Európa Medzinárodný výskumný projekt doc. Mgr. Dana Sitányiová, PhD.
SKILLFUL - Rozvoj zručností pre budúcich profesionálov v oblasti dopravy na všetkých úrovniach 2016 - 2019 Horizont 2020 Medzinárodný výskumný projekt doc. Mgr. Dana Sitányiová, PhD.
YOUMOBIL - Propagácia mobility mladých a mladých dospelých vo vidieckych oblastiach prostredníctvom verejnej dopravy 2019 - 2021 Interreg Stredná Európa Medzinárodný výskumný projekt doc. Mgr. Dana Sitányiová, PhD.
Tvorba fyzikálneho a numerického modelu dynamických účinkov dopravnej cesty na stavebné objekty ako vedeckého, edukačného a popularizačného nástroja 2019 Grantový systém UNIZA Univerzitný výskumný projekt Ing. Jozef Vlček, PhD.
Numerické bezsieťové metódy pre modelovanie geotechnických úloh 2012 - 2014 VEGA Domáci výskumný projekt prof. Ing. Karel Kovářík, PhD
Distribuovaný model prenosu znečistenia v pórovom prostredí pomocou fraktálovej geometrie 2010 - 2011 VEGA Domáci výskumný projekt prof. Ing. Karel Kovářík, PhD
Numerické modelovanie viacfázového prúdenia a transportu v pórovom prostredí 2012 - 2015 VEGA Domáci výskumný projekt prof. Ing. Karel Kovářík, PhD
1/0716/17 - Formulácia nových progresívnych numerických prístupov pre simuláciu sutinových prúdov 2017 - 2020 VEGA Domáci výskumný projekt doc. Ing. Juraj Mužík, PhD.
Formulácia pokročilých konštitučných modelov zemín na báze neurónových sietí 2021 - 2023 VEGA Domáci výskumný projekt doc. Ing. Juraj Mužík, PhD.
Vyhodnotenie statickej penetračnej skúšky použitím neurónových sietí 2019 Grantový systém UNIZA Univerzitný výskumný projekt Ing. Roman Bulko, PhD.
Aplikácia neurónových sieti na skúšku CPT 2020 - 2021 Grantový systém UNIZA Univerzitný výskumný projekt Ing. Roman Bulko, PhD.
Mechanické chovanie rekonštituovanej zeminy 2021 - 2022 Grantový systém UNIZA Univerzitný výskumný projekt Ing. Roman Bulko, PhD.
Moderné vzdelávanie o environmentálnych ohrozeniach ako predpoklad vytvorenia nových, špecializovaných pracovných miest 2019 - 2021 Interreg VA SK/PL Medzinárodný vzdelávací projekt prof. Ing. Drusa Marián, PhD.
Moderné metódy navrhovania geotechnických konštrukcií 2018 - 2019 KEGA Domáci vzdelávací projekt prof. Ing. Drusa Marián, PhD.
Vystužený kompozitný penobetón ako alternatívna vrstva pre roznos zaťaženia do podložia 2016 - 2018 VEGA Domáci výskumný projekt

prof. Ing. Drusa Marián, PhD.

Experimentálna a numerická analýza podkladových vrstiev z penobetónu vystužených geosyntetikou  2020 - 2023 VEGA Domáci výskumný projekt prof. Ing. Drusa Marián, PhD.
Adaptácia neurónových sietí pri vyhodnocovaní parametrov zemín získaných geotechnickými skúškami  2021 - 2024 Grantový systém UNIZA Univerzitný výskumný projekt Ing. Filip Gago, PhD.