Spolupráca pri teoretickom výskume možností zosilnenia nosnej konštrukcie a spodnej stavby mostného objektu "Estakáda" železničnej trate TEŽ

Typ projektu: Úloha VaV pre ŽSR – Výskumný a vývojový ústav železníc

Zodpovedný riešiteľ: doc. Ing. Peter Koteš, PhD.

Trvanie projektu: august 2021 – november 2022

Výskum nadväzoval na predchádzajúcu výskumnú úlohu. Predmetom výskumu bol teoretický výskum zameraný na overenie deformačných vlastností nosných konštrukcií mostného objektu z predpätých tyčových prefabrikátov na elektrifikovanej železničnej trati Štrbské Pleso – Tatranská Lomnica po zosilnení. V rámci výskumu katedra poskytla poradenskú a konzultačná činnosť pri analýze objektu a vykonala návrh možného zosilnenia objektu novou progresívnou metódou pomocou predpätých CFRP lamiel.

© 2019 Katedra stavebných konštrukcií a mostov, Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina