Analýza skutočného pôsobenia uzlov a prvkov oceľových mostov ako nástroj zvyšovania ich životnosti či ďalšieho využitia

Zodpovedný riešiteľ: Ing. Prokop Jozef, PhD.

Ostatní riešitelia: doc. Ing. Odrobiňák Jaroslav, PhD., Ing. Farbák Matúš

Trvanie projektu: september 2021 – august 2022

Cieľom projektu je analyzovať skutočné pôsobenie detailov a prvkov oceľových mostných konštrukcií so zakomponovanými poruchami, a tým predikovať ich dopad na zaťažiteľnosť a spoľahlivosť mostov. Experimentálno-numerická analýza pôsobenia vybraných detailov a prvkov oceľových mostov s implementovanými poruchami a imperfekciami so zameraním na možnosti predĺženia zostatkovej životnosti mostného objektu, prípadne na možnosť ďalšieho opätovného využitia prvkov či celých častí nosnej konštrukcie.

© 2019 Katedra stavebných konštrukcií a mostov, Stavebná fakulta, Univerzitná 8215/1, 010 26 Žilina